31 marca 2012


Tydzień rozpoczął się rozmową o pracę, którą dostałam! Z tego miejsca dziękuję wszystkim zaangażowanym, kto maczał w tym palce ten wie :) Tak więc od poniedziałku przeistaczam się w biznesswoman goniącą za sukcesem i bogactwem! Jestem PRZE - SZCZĘ - ŚLI - WA! Tym bardziej, że w piątek M. przyjeżdża na kilka dni urlopu, więc będzie czas na świętowanie :)


p.s. Platformy do sprzedania TU


21 marca 2012


Wiosenne generalne porządki mam już za sobą, tulipany w wazonie i wizytę u fryzjera też. Znów jestem 'słomianą wdową' i niestety nie wiem na jak długo. Bardzo tęsknie. Ból rozłąki lekko uśmierzają pierwsze symptomy wiosny, choć perspektywa cieszenia się nimi bez M. zdaje się być ponura. 


'Szczęśliwi, którzy idą do pracy' to moje nowe motto !

ost. zdjęcie: źródło


12 marca 2012

.
Jest takie magiczne miejsce, gdzie "nieupoważnionym wstęp wzbroniony". Miejsce, gdzie od lat trafiają nieużywane rzeczy, ubrania, buty - miejsce dla wtajemniczonych zwane "magazynkiem". Gromadzą się tam stare żelazko, zepsute radioodtwarzacze, wysłużone glany, czy czekające na lato leżaki - jednym słowem domowe wysypisko przedmiotów, które nie miałyby prawa bytu w domu. Od czasu do czasu warto tam jednak zajrzeć, choćby po to by spod starego namiotu wygrzebać rąbnięte rydwanem czasu platform sneckers. Naoglądałam się ich tu i tu i tu - a wystarczyło 5 minut w magazynku i odświeżony vintage jest gotowy na przyjście wiosny! 


second hand shots:
white top Miss Ozzie - SUPRÉ
pink men's tshirt - Jeanswest
blue tshirt - Acrylick
blue jeans - H&M
green jeans - no name
&
platform sneakers - vintage6 marca 2012

.

W rytmie london calling (♫♪♫) podrasowałam czuprynę. Od lat jestem wierna blond (z małymi wyjątkami co do tonacji) ale od czasu do czasu wskazana jest zmiana. Nie zdecydowałam się na farbę lecz na kolorową bibułę (metoda sprawdzona jeszcze za małolata). 


Nic nie poprawia mi tak humoru jak dobra nuta punk-ekstrawagancji...
(zestaw kolorowych bibuł - 2,90 PLN w sklepie papierniczym)

pink ombre hair - DIY
 załóż gumowe rękawiczki ochronne
► namocz kawałek (ok. 10x10cm) bibuły w wodzie
►  efekt krótkotrwały (2-3 mycia) - poprzecieraj suche włosy bibułką
► efekt długotrwały (kilka tygodni) - owiń końcówki suchych włosów namoczoną bibułą, zwiąż recepturką, pozostaw na włosach od 2 do kilku godzin
► barwnik z bibuły schodzi z włosów równomiernie, stając się z mycia na mycie łagodniejszy4 marca 2012


Klisza sentymentalna po zakątkach z dzieciństwa. Każdy ma jakiegoś trupa w szafie, moim zawsze było miejsce pochodzenia. Miałam problem z tym, że jestem z małego miasta i długo nie mogłam nabrać do tego dystansu. Jestem tu autsajderem, podrzutkiem i niech żyje moje wysokie mniemanie o sobie!, ale czuję się tu jak łabędź w stadzie kaczek.
.
Miejsce zabite dechami, gdzieś na końcu świata, równie ekscytujące jak reklamy z Ibiszem, ale czego by złego nie napisać, street photography uprawia się tu z wielką creepy przyjemnością. Enjoy!


pics by M. and me